PTS636SK25FSMTR LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS636SK25FSMTR LFS
- 品牌:
- C&K
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Operating Temperature
- -40°C ~ 90°C
- Termination Style
- SMD (SMT) Tab
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Illumination
- Non-Illuminated
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Rectangular Button
- Operating Force
- 250gf
- Outline
- 6.00mm x 3.50mm
- Ingress Protection
- IP40
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 2.50mm